فراخوان:

حمایت از بکارگیری سامانه صنعتی توموگرافی اشعه ایکس در راستای تکمیل خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

این ستاد در نظر دارد؛ با همکاری و مشارکت مادی و معنوی یکی از دانشگاه‌های مستقر در تهران (به واسطه مرکزیت و امکان ایجاد دسترسی بهتر برای تمام نقاط کشور) از برنامه خرید و استقرار یک نمونه دستگاه توموگرافی اشعه ایکس صنعتی یا نیمه صنعتی، در آن دانشگاه هدف، حمایت نماید. مهلت فراخوان تا تاریخ 27 خرداد ماه سال جاری می‌باشد.

نظر به اینکه ستاد توسعه فناوری ­های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت؛ درخواست­هایی در خصوص نیاز جامعه محققین دانشگاهی و صنایع دانش­ بنیان کشور به استفاده از روش­های نوین ارزیابی غیرمخرب پیشرفته (جهت بررسی ساختار نمونه­ های آزمایشگاهی و قطعات صنعتی)، دریافت نموده است. لذا این ستاد در نظر دارد؛ با همکاری و مشارکت مادی و معنوی یکی از دانشگاه‌های مستقر در تهران (به واسطه مرکزیت و امکان ایجاد دسترسی بهتر برای تمام نقاط کشور) از برنامه خرید و استقرار یک نمونه دستگاه توموگرافی اشعه ایکس صنعتی یا نیمه صنعتی، در آن دانشگاه هدف، حمایت نماید.

شایان ذکر است که تجهیز مذکور می‌بایست، در چارچوب خدمات‌رسانی ذیل شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی نیز، فعالیت نماید. شرایط اولیه لازم برای مشارکت در این برنامه، به شرح زیر است:

  • دستگاه مورد نظر باید دارای منبع پرتو ایکس پرقدرت با حداقل توان 800 وات (ولتاژ 250 کیلو­ولت) و توانمند در جهت عکس‌برداری از مواد چگال باشد.
  • امکان عکس­برداری در ابعاد صنعتی یا نیمه­ صنعتی، سرعت اسکن و پردازش تصویر بالا و بویژه نرم­ افزار پیشرفته جهت تحلیل و گزارش­ دهی نتایج داشته باشد.
  • دانشگاه داوطلب ضمن قبول اجرای برنامه، حداقل نیمی از هزینه ­های مربوط به خرید، حمل و نقل، استقرار و راه ­اندازی را تقبل نماید.
  • یک عضو هیئت علمی دانشگاه داوطلب (دارای سابقه در موضوع) مسئولیت امور پیگیری و هماهنگی از ابتدای فرایند خرید تا راه­ اندازی و سرویس ­دهی را بر عهده داشته باشد.
  • دانشگاه داوطلب متعهد شود امکان سرویس ­دهی مناسب را برای عموم ذینفعان فراهم نموده و به طور شایسته نسبت به سرویس و نگهداری آن مبادرت نماید.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و هماهنگی جهت ارائه پیشنهاد، امکان ارتباط با دفتر این ستاد از طریق تلفن تماس:  22414193-021 داخلی 1215، نمابر: 22183114-021 و پست الکترونیک: pam@isti.ir، فراهم می‌باشد.

//isti.ir/ZMcq