به همت ستاد؛

داوری حضوری مسابقه شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت برگزار می‌شود.

پس از یک مرحله ارزیابی و غربالگری اولیه، هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های لازم برای داوری حضوری هسته‌های فناور راه یافته به مرحله بالاتر «مسابقه شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت» ، صورت پذیرفت.

با هدف رصد و شناسایی ظرفیت تیم‌های تحقیقاتی مستعد و طرح‌های نوآورانه در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور برای شکل‌گیری هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دانشگاهی در حوزه مواد مهندسی و ساخت؛ ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت، «مسابقه شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت» را با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، از تاریخ 1398/6/15 تا 1398/8/15 برگزار نمود. پس از یک مرحله ارزیابی و غربالگری اولیه، هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های لازم برای داوری حضوری هسته‌های فناور راه یافته به مرحله بالاتر، صورت پذیرفت.
فلزات، پلیمرها، شیشه و سرامیک‌ها، کامپوزیت‌ها، افزودنی‌های صنایع رنگ، زیست مواد، مواد هوشمند، بازیافت، فرایندهای ساخت و تولید (شکل‌دهی، ریخته‌گری، متاورژی پودر و...) و فرایندهای تکمیلی (عملیات حرارتی، عملیات جوشکاری، سطح و پوشش‌دهی و ...)، محورهای رویداد مذکور بوده‌اند.
در همین راستا، طی روزهای 23 و 24 آذرماه سال جاری و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی، با همکاری چندین هیات داوری متشکل از افراد صاحب‌نظر درحوزه‌های فنی، صنعتی، سرمایه‌گذاری و ستاد، 27 ایده مربوط به هسته‌های فناور راه یافته به مرحله بالاتر، توسط راهبران ارائه و سپس مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
کلمات کلیدی

تصاویر