فراخوان:

دعوت به مشارکت در سرمایه‌گذاری حوزه منیزیا

به اطلاع اشخاص حقیقی و حقوقی حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ نظر به واردات عمده اکسید منیزیم و مصرف قابل توجه محصولات بر پایه این ماده در صنایع مرتبط، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در نظر دارد، از طریق مدلی فراگیر از تولید این ماده در مقیاس صنعتی، بر پایه توان فنی داخلی حمایت نماید.

ترکیبات منیزیم از جمله اکسید، هیدروکسید، کلرید و سولفات آن در پهنه وسیعی از صنایع مانند کشاورزی، دام‌پروری، صنایع ساختمانی، استخراج و تولید فلزات، دارویی و بهداشتی، صنایع شیمیایی و ... به کار می‌رود. ترکیبات منیزیم هم از طریق منابع معدنی و هم از طریق شورابه، تلخابه‌ها و آب دریا قابل تولید است. از مهم‌ترین مواد مصرفی در این خانواده، اکسید منیزیم است که در رده‌های مختلف مصرف می‌شود. رده‌های بسیار خالص این ماده معمولا با استفاده از هیدروکسید منیزیم و از طریق فراوری شورابه‌ها تولید می شود.

به اطلاع اشخاص حقیقی و حقوقی حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ نظر به واردات عمده اکسید منیزیم و مصرف قابل توجه محصولات بر پایه این ماده در صنایع مرتبط، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در نظر دارد، از طریق مدلی فراگیر از تولید این ماده در مقیاس صنعتی، بر پایه توان فنی داخلی حمایت نماید. فلذا از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند دارای پتانسیل برای ورود به این عرصه، دعوت به عمل می‌آید؛ از طریق تکمیل "فرم اولیه اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری در حوزه منیزیا (فایل پیوست)"، نسبت به ارسال اطلاعات و سوابق خود به پست الکترونیک pam@isti.ir، اقدام نمایند.

لازم به ذکر است، پس از بررسی و ارزیابی فرم و سوابق دریافتی، در صورت تایید اولیه، از سوی ستاد با سرمایه‌گذار تماس گرفته می‌شود. در ادامه مسیر با برگزاری جلسه(های) مشترک، بحث، تبادل نظر لازم و در صورت توافق نهایی، همکاری صورت می‌پذیرد.

شرایط اولیه مورد نیاز برای مشارکت در این فراخوان عبارتند از:

  • توان مالی سرمایه‌گذاری متناسب با ابعاد کلان مورد نیاز حوزه منیزیا؛
  • بروکراسی و محدودیت حداقل برای مشارکت با سایر مجموعه‌های داخلی و خارجی همکار (در صورت لزوم)؛

مهلت فراخوان:

اولویت بررسی و همکاری (در صورت توافق نهایی) با متقاضیان واجد شرایط است که تا تاریخ 10 مهرماه سال جاری، در این فراخوان مشارکت نمایند. موارد واصله پس از تاریخ مذکور، در صورت اخذ مجوزهای لازم، در روال بررسی قرار خواهند گرفت.

به نکات الزامی ذیل، توجه شود:

  • ارسال فرم مذکور به معنای پذیرش و یا آغاز همکاری نبوده و حقی را برای سرمایه‌گذار (ارسال کننده) ایجاد نمی‌نماید.
  • ارسال سوابق مرتبط سرمایه‌گذار در قالب فایل word یا  pdfبه عنوان ضمیمه فرم، الزامی است.

در صورت سوال و یا بروز هرگونه مشکل در تکمیل و یا ارسال اطلاعات می‌توان با دفتر ستاد به شماره 22183113-021 ، تماس حاصل نمود.

//isti.ir/ZGNr