فراخوان مرحله اول PAM Dissertation Challenge:

رساله‌های دکتری برای رفع چالش‌های صنعت زغال‌سنگ کشور، جهت دهی و حمایت می‌شوند

پیرو اعلام برنامه برگزاری «سلسله چالش‌های حل نیازهای فناورانه حوزه فوتونیک و مواد در صنایع کشور با نگاه ویژه بر رساله‌های کاربردی مقطع دکتری (PAM Dissertation Challenge)»، صنعت زغال‌سنگ کشور به عنوان موضوع اصلی مرحله اول، اعلام می‌گردد. متقاضیان واجد شرایط چالش، چنانچه دارای موضوع رساله تصویب شده و یا در حال تعریف مطابق با محورهای اعلام شده در این مرحله از فراخوان می‌باشند، می‌توانند از طریق «فرم چالش‌ رساله‌های کاربردی دکتری» نسبت به ثبت نام تا تاریخ 1399/6/31 اقدام فرمایند.

اولویت‌ تحقیقاتی مرحله اول فراخوان PAM Dissertation Challenge در سال 1399:

پیرو اعلام برنامه برگزاری «سلسله چالش‌های حل نیازهای فناورانه حوزه فوتونیک و مواد در صنایع کشور با نگاه ویژه بر رساله‌های کاربردی مقطع دکتری (PAM Dissertation Challenge)» توسط ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت، صنعت زغال‌سنگ کشور به عنوان موضوع اصلی مرحله اول، اعلام می‌گردد. متقاضیان واجد شرایط چالش (اینجا)، چنانچه دارای موضوع رساله تصویب شده و یا در حال تعریف مطابق با محورهای اعلام شده در این مرحله از فراخوان می‌باشند، می‌توانند از طریق «فرم چالش‌ رساله‌های کاربردی دکتری» نسبت به ثبت نام تا تاریخ 1399/6/31 اقدام فرمایند.

مواد، قطعات و خدمات مختلفی در زنجیره زغال‌سنگ کشور مورد نیاز و استفاده است که از جمله آن‌ها می‌توان به انواع چالزن، پمپ تزریق، رزین و فوم تزریق، بولت، کابل، نوار نقاله، سیستم روشنایی، سیستم و تعمیر باکس‌های ضد انفجار و ضد شعله، اشاره نمود. از سوی دیگر، توجه ناکافی به فناوری‌های نوین و راه‌کارهای نوآورانه در بحث‌های مختلف مانند افزایش بهره‌وری مراحل مختلف اکتشاف تا تولید، بحث ایمنی و محیط زیست و... نیز در این صنعت احساس می‌شود.

موضوع مرحله اول فراخوان این سلسله چالش‌ها، «صنعت زغال‌سنگ کشور» است. در همین راستا و با توجه به لزوم حضور و مشارکت صنعت مرتبط از آغاز فرایند، ضمن برگزاری جلسه و ایجاد ارتباط با برخی از شرکت‌های فعال در این حوزه به شرح ذیل، اولویت‌های تحقیقاتی فراخوان با توجه به اعلام این شرکت‌ها تهیه شده است: 

 

حمایت‌های قابل ارائه از سوی شرکت‌های بهره‌بردار در اولین مرحله چالش:

از یک سو، در فرایند ارزیابی پیشنهادهای رساله دریافتی، نمایند(های) محترم شرکت‌های بهره‌بردار نیز مشارکت دارند. از سوی دیگر، محورهای این مرحله از چالش بر اساس موضوعات دریافتی از 3 شرکت زغال‌سنگ پرورده طبس، معادن زغال‌سنگ البرز شرقی و معادن زغال‌سنگ شرق تعریف شده است؛ لذا پیرو مذاکرات صورت پذیرفته، در چارچوب قوانین داخلی شرکت‌های مذکور، رساله‌های برنده چالش علاوه بر حمایت ستاد، از حمایت‌های قابل ارائه ذیل نیز بهره‌مند می‌شوند:

تصاویر

پوستر فراخوان مرحله اول رساله دکتری- زغال‌سنگ
//isti.ir/ZnCp