با حمایت ستاد:

رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه لاستیک برگزار می‌شود

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک لیزر مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، در نظر دارد؛ با هدف حمایت از توسعه زنجیره تامین حوزه لاستیک، "رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه لاستیک" را به صورت مجازی، در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه برگزار نماید.

مانند بسیاری از صنایع دیگر، صنعت لاستیک به عنوان یکی از صنایع با سابقه در کشور، علیرغم دارا بودن سرمایه انسانی و صنعتی ارزشمند و بازار گسترده، با نیازمندی‌هایی در زمینه مواد اولیه، قطعات و تجهیزات مورد نیاز فرایند تولید، روبه‌رو است. در نتیجه آن، پتانسیل قابل توجهی برای تمرکز و توجه بیشتر به توسعه زنجیره تامین و ارزش، را داراست.

یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه صنایع، ایجاد پل ارتباطی بین صنعت و ایده‌های نوآورانه است. ایجاد ارتباط موثر بین صنعت (طرف تقاضا)، جامعه پژوهشی و شرکت‌های توانمند (طرف عرضه و دارای دانش)، نتیجه‌بخش‌ترین و کم‌هزینه‌ترین مدل برای رفع نیازهای فناورانه کشور را، ایجاد می‌کند. در این مدل، نیاز از صنایع دریافت شده، سپس برنامه‌ریزی دقیق برای اقدامات هدفمند موردنیاز صورت می‌پذیرد و در پایان، از توان جامعه پژوهشی و شرکت‌های داخلی برای رفع نیازهای مذکور استفاده می‌شود.

بدین منظور ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک لیزر مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، در نظر دارد؛ با هدف حمایت از توسعه زنجیره تامین حوزه لاستیک، "رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه لاستیک" را به صورت مجازی، در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه برگزار نماید.

 در این رویداد در گام نخست نیازمندی‌های فناورانه شرکت‌های حوزه لاستیک جمع‌آوری می‌گردد و سپس افراد حقیقی و حقوقی از جمله شرکت‌های فناور، دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و هسته‌های فناور، قابلیت‌ها و ایده‌های خود را به منظور برطرف کردن نیازهای شرکت‌های صنعتی ارائه می‌کنند و در صورت تفاهم طرفین همکاری مابین آن‌ها صورت می‌پذیرد.

لازم به ذکر است که امکان حمایت مادی و معنوی این ستاد از طرح‌های برگزیده رویداد که قابلیت بومی‌سازی نیاز این صنعت کشور را داشته باشند، پس از ارزیابی‌های لازم و در صورت تصویب، وجود دارد.

این رویداد در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه از ساعت ۹ الی ۱۶ در صندوق نوآوری و  شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌گردد.

شرکت‌های محترم برای ثبت نام در این رویداد می‌توانند از لینک زیر استفاده نمایند:

https://evand.com/events/rubber

شرکت‌کنندگان محترم برای حضور در این رویداد می‌توانند از لینک زیر استفاده نمایند:

https://online.inif.ir/ch/event

تصاویر

1023-1
//isti.ir/Zttq