فراخوان:

شناسایی فناوران توانمند برای توسعه فناوری در حوزه منیزیا

به اطلاع فناوران حقیقی و حقوقی حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ ستاد توسعه فناوری‌های فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در نظر دارد، از توسعه فناوری حوزه منیزیا بر پایه توان فنی داخلی، حمایت نماید.

ترکیبات منیزیم از جمله اکسید، هیدروکسید، کلرید و سولفات آن در پهنه وسیعی از صنایع مانند کشاورزی، دام‌پروری، صنایع ساختمانی، استخراج و تولید فلزات، دارویی و بهداشتی، صنایع شیمیایی و ... به کار می‌رود. ترکیبات منیزیم هم از طریق منابع معدنی و هم از طریق شورابه، تلخابه‌ها و آب دریا قابل تولید است. از مهم‌ترین مواد مصرفی در این خانواده، اکسید منیزیم است که در رده‌های مختلف مصرف می‌شود. رده‌های بسیار خالص این ماده معمولا با استفاده از هیدروکسید منیزیم و از طریق فراوری شورابه‌ها تولید می شود.

به اطلاع فناوران حقیقی و حقوقی حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ ستاد توسعه فناوری‌های فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در نظر دارد، از طریق مدلی فراگیر از توسعه فناوری این حوزه بر پایه توان فنی داخلی، حمایت نماید. فلذا از شرکت‌های دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان، اعضای هیات علمی و هسته‌های فناور توانمند در این حوزه، دعوت به عمل می‌آید؛ از طریق تکمیل "فرم اولیه شناسایی فناوران توانمند برای توسعه فناوری در حوزه منیزیا (فایل پیوست)"، نسبت به ارسال فرم و سوابق خود به پست الکترونیک  pam@isti.ir، اقدام نمایند.

لازم به ذکر است فرایند ارزیابی چند مرحله‌‌ای است. ابتدا، فرم و سوابق دریافتی توسط ستاد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. سپس طرح‌ پیشنهادی کامل از سوی مجموعه‌‌های منتخب این مرحله، دریافت و مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در پایان، از طرح‌های مصوب نهایی، حمایت‌های معنوی و مادی (متناسب با منابع در دسترس و در قالب تسهیلات) صورت خواهد پذیرفت.

شرایط اولیه مورد نیاز برای مشارکت در این فراخوان عبارتند از:

  • تجربه و توان فنی، مهندسی و تجهیزاتی مرتبط با موضوع فراخوان؛
  • توان شناسایی، جذب و انقال فناوری از منابع داخلی و یا خارجی؛
  • توان اخذ تاییدیه از مراجع ذیصلاح داخلی و یا خارجی؛
  • مشارکت موثر با مجموعه های داخلی و خارجی؛

مهلت فراخوان:

اولویت بررسی با فناوران واجد شرایط است که تا تاریخ 10 مهرماه سال جاری، در این فراخوان مشارکت نمایند. موارد واصله پس از تاریخ مذکور، در صورت تامین منابع و اخذ مجوزهای لازم، در روال بررسی قرار خواهند گرفت.

به نکات الزامی ذیل، توجه شود:

  • ارسال فرم مذکور به معنای پذیرش و یا آغاز همکاری نبوده و حقی را برای متقاضی ایجاد نمی‌نماید.
  • ارسال سوابق مرتبط متقاضی در قالب فایل word یا  pdfبه عنوان ضمیمه فرم، الزامی است.

در صورت سوال و یا بروز هرگونه مشکل در تکمیل و یا ارسال اطلاعات می‌توان با دفتر ستاد به شماره 22183113-021 ، تماس حاصل نمود.

کلمات کلیدی
//isti.ir/ZHNr