ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه لاستیک برگزار می‌شود
با حمایت ستاد:

رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه لاستیک برگزار می‌شود

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک لیزر مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، در نظر دارد؛ با هدف حمایت از توسعه زنجیره تامین حوزه لاستیک، "رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه لاستیک" را به صورت مجازی، در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه برگزار نماید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فوم کامپوزیتی حاوی فاز نفوذی بر پایه ساختار آلومینیومی متخلخل برای جذب انرژی بالا
فناوری های لیزر و مواد:

فوم کامپوزیتی حاوی فاز نفوذی بر پایه ساختار آلومینیومی متخلخل برای جذب انرژی بالا

در تحقیقات اخیر، کامپوزیت های فاز نفوذی (IPCs) بر پایه ساختار آلومینیوم و فوم پلی اورتان صلب ساخته شده است. در این تحقیقات، پاسخ دینامیکی کامپوزیت های فازی نفوذی ساختار آلومینیومی متخلخل/ فوم پلی اورتان صلب در نرخ های کرنش مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. و به این وسیله خواص مکانیکی و مکانیزم های شکست IPC ها مشخص شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بهبود ظرفیت و تراکم انرژی باتری های لیتیومی حالت جامد با استفاده از فوم آلومینیوم متخلخل
فناوری های مواد و ساخت:

بهبود ظرفیت و تراکم انرژی باتری های لیتیومی حالت جامد با استفاده از فوم آلومینیوم متخلخل

در تحقیقات اخیر نشان داده شده است می توان ظرفیت ویژه باتری های لیتیومی را از 0.4 mAh/cm2 به 1.6 mAh/cm2 افزایش داد. این تحقیقات نشان داده است می توان به این وسیله چگالی انرژی باتری های لیتیومی جدید را 2.5 تا 3 برابر باتری های حالت جامد بر پایه فویل آلومینیومی افزایش داد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بهبود رفتارهای مکانیکی آلیاژ تیتانیوم جوشکاری شده با استفاده از پرتو الکترونی
فناوری های لیزر و مواد:

بهبود رفتارهای مکانیکی آلیاژ تیتانیوم جوشکاری شده با استفاده از پرتو الکترونی

نتایج تحقیقات اخیر نشان داده است ترکیب ولتاژ بالاتر و عملیات حرارتی بهینه، خواص مکانیکی بهتر و خواص استاتیکی و چرخه ای بالاتری را در اتصالات جوش آلیاژهای تیتانیوم تولید می کند.

//isti.ir/XuC