ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان لباس هوشمند برای صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر
فناوری های مواد و ساخت:

لباس هوشمند برای صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر

منسوجات هوشمند جدید با نام Thermally Adaptive Textile یا TAT می توانند شکل خود را تغییر دهند تا قابلیت تنفس پارچه را در پاسخ به میزان مختلف رطوبت و گرما تغییر دهد. TAT برای کمک به کنترل دما و صرفه جویی در انرژی HVAC می تواند اجرا شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شناسایی مجموعه‌های توانمند برای بومی‌سازی پراپ جک‌های هیدرولیکی مورد نیاز معادن زغال‌سنگ
فراخوان:

شناسایی مجموعه‌های توانمند برای بومی‌سازی پراپ جک‌های هیدرولیکی مورد نیاز معادن زغال‌سنگ

شتاب‌دهنده صدر فردا در تعامل با ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری، در نظر دارد؛ نسبت به شناسایی شرکت­ها و موسسات فناور حقوقی که توانمندی بومی‌سازی و ساخت نمونه "پراپ جک‌های هیدرولیکی مورد نیاز معادن زغال‌سنگ"را دارا می‌باشند، اقدام نماید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان روش ریخته گری انجمادی و کامپوزیت های پلیمری تطبیق پذیر
فناوری های مواد و ساخت:

روش ریخته گری انجمادی و کامپوزیت های پلیمری تطبیق پذیر

امروزه نوآوری های علم مواد و فن آوری های مدرن باعث رونق کامپوزیت­های پلیمری در زمینه های مختلف چند رشته ­ای در حال ظهور است. با تلفیق روش های متداول و در حال ظهور فرایندی، روش freeze-casting (ice-templating)، در مونتاژ مواد ساختاری سه بعدی (3D-SM) همراه با رشد کریستال های یخ، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فناوری جدید پوشش دهی به منظور آب بندی سریع نشت هوا در معادن زغال سنگ
فناوری های مواد و ساخت:

فناوری جدید پوشش دهی به منظور آب بندی سریع نشت هوا در معادن زغال سنگ

با توجه به مشکلات موجود با حضور غلظت بالای گرد و غبار در عملیات بزرگ شامل فرایندهای پیچیده و هزینه بالای فناوری سنتی پوشش، یک فناوری جدید پوشش با استفاده از فشار آب و باد توسعه یافته است که سطح ایمنی بالایی را تضمین می کند. این فناوری جدید پوشش برای مکش و پاشش طراحی شده است و پارامترهای فنی عملکرد پاشش آن نیز مورد مطالعه تحقیقاتی قرار گرفته است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توسعه آلیاژهای آلومینیوم سبک وزن استحکام بالا برای روش  ذوب گزینشی با لیزر  (SLM)
فناوری های مواد و ساخت:

توسعه آلیاژهای آلومینیوم سبک وزن استحکام بالا برای روش ذوب گزینشی با لیزر (SLM)

در تازه ترین تحقیقات تلاش هایی برای تولید آلیاژ آلومینیوم- منیزیم- اسکاندیم به روش ذوب لیزری انتخابی، که یکی از روش های ساخت افزایشی می باشد، صورت گرفته است. نتایج این تحقیقات نشان داده است می توان نمونه های تقریبا متراکمی، از طریق بهینه سازی فرایند به دست آورد. آزمایشات نشان داد قطعات تولید شده، به طور قابل توجهی استحکام مکانیکی و انعطاف پذیری بالایی دارد. این بهبود خواص مکانیکی به ریزساختار بسیار ریز، تغییرات تدریجی و با شیب ملایم ریزساختار در طول قطعه و حضور دسته های میله ای شکل در حوضچه مذاب نسبت داده شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دعوت به مشارکت در سرمایه‌گذاری طرح‌های فناورانه حوزه معدن، مواد و متالورژی
فراخوان:

دعوت به مشارکت در سرمایه‌گذاری طرح‌های فناورانه حوزه معدن، مواد و متالورژی

به اطلاع اشخاص حقیقی و حقوقی حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ شتاب‌دهنده صدر فردا (وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین)، به منظور "جذب سرمایه‌گذار برای کمک به توسعه کسب و کارهای نوین معدن، صنایع معدنی و مواد پیشرفته که در این مرکز پذیرفته شده‌اند"، از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند دعوت به اعلام آمادگی می¬نماید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های نوآورانه مرتبط با معدن و صنایع معدنی
فراخوان شرکت سرمایه نوآوری احیا:

اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های نوآورانه مرتبط با معدن و صنایع معدنی

فراخوان شرکت سرمایه نوآوری احیا مبنی بر اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های نوآورانه مرتبط با معدن و صنایع معدنی، منتشر شده است. متقاضیان می‌توانند تا تاریخ 1399/9/15 برای ارسال طرح اقدام نمایند.

//isti.ir/XuC