ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تاثیر عنصر سریم بر قابلیت ترشوندگی بین فولاد زنگ نزن 304 و روکش نسوز کوره بر پایه MgO-Al2O3
فناوری‌های مواد و ساخت:

تاثیر عنصر سریم بر قابلیت ترشوندگی بین فولاد زنگ نزن 304 و روکش نسوز کوره بر پایه MgO-Al2O3

برای تولید فولاد تمیز، لازم است روکش کوره ذوب از جنس ماده نسوز (دیرگداز) با مقاومت خوردگی بالا، انبساط حرارتی پایین و هدایت حرارتی بالایی در دماهای بالا باشد. این در حالی است که واکنش بین مواد نسوز روکش کوره و فولاد مذاب همواره نگرانی بزرگی در ساخت فولادهای با کیفیت بالا بوده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فراخوان ویژه «مقابله با کرونا» منتشر شد
اطلاع‌رسانی:

فراخوان ویژه «مقابله با کرونا» منتشر شد

به اطلاع فعالان حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی فراخوان ویژه «مقابله با کرونا» را منتشر کرد تا پژوهش‌ها برای مبارزه با این بیماری با سرعت بیشتری انجام و از آنها حمایت شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پلیمریزاسیون شبکه ای در روغن زیستی با کاتالیزورهای اسیدی و قلیایی
فناوری‌های مواد و ساخت:

پلیمریزاسیون شبکه ای در روغن زیستی با کاتالیزورهای اسیدی و قلیایی

پلیمریزاسیون یک چالش اساسی برای به روز رسانی روغن های زیستی به سوخت های زیستی است، در حالی که همچنان تولید مواد کربنی از روغن های زیستی ارجحیت دارد. شناخت مکانیزم پلیمریزاسیون برای بهینه کردن خواص مواد کربنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پلیمرهای پایدار حاصل از زیست توده ها: ارتباط شیمی با مواد و پردازش
فناوری‌های مواد و ساخت:

پلیمرهای پایدار حاصل از زیست توده ها: ارتباط شیمی با مواد و پردازش

با گسترش جمعیت جهان، تقاضای جهانی در مورد انرژی و مواد شیمیایی همچنان رو به افزایش است. پلیمرها تقریبا همه جنبه های زندگی روزمره ما را متحول کرده اند. بیشتر مواد شیمیایی و پلیمرها از منابع فسیلی حاصل می شوند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان در سال 99،اعضای هیات علمی خدمات آزمایشگاهی با تخفیف 50 درصدی دریافت می‌کنند
اطلاع‌رسانی:

در سال 99،اعضای هیات علمی خدمات آزمایشگاهی با تخفیف 50 درصدی دریافت می‌کنند

چند سالی است که شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه پژوهش‌های کاربردی و عملی در حوزه آزمایشگاهی اقدام به گسترده کردن چتر حمایتی خود ازاین خدمات کرده است. ارائه تخفیف 50 درصدی خدمات آزمایشگاهی در سال جاری به اعضای هیات علمی سراسر کشور هم با همین هدف اجرایی می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توسعه چارچوب سه بعدی بافتی برای تهیه تصاویر پزشکی در کاربردهای زیست‌سنجی
فناوری مواد و ساخت؛

توسعه چارچوب سه بعدی بافتی برای تهیه تصاویر پزشکی در کاربردهای زیست‌سنجی

مهندسی بافت به کمک رایانه، نمونه‌سازی سریع یا تکنیک ساخت شکل آزاد جامد (SFF)، نقش مهمی در توسعه چارچوب‌های بافت متخلخل برای بازسازی سلول‌هایی با شکل، اندازه و حجم حفره مناسب دارد، به‌گونه‌ای که سلول‌های خاصی می‌توانند هنگام تامین مواد مغذی، در این داربست‌ها نفوذ کرده و توسعه یابند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ماهنامه فناوری فوتونیک و مواد پیشرفته منتشر شد
به همت ستاد:

ماهنامه فناوری فوتونیک و مواد پیشرفته منتشر شد

نظر به اهمیت همیشگی بحث ترویج در توسعه علم و فناوری، در سال 1398، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، تدوین و انتشار ماهنامه فناوری فوتونیک و مواد پیشرفته را در دستور کار خود قرار داد.

//isti.ir/Xj5