ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توسعه ماده جدید با خاصیت کف‌زدایی در رنگ‌ها
فناوری مواد و ساخت؛

توسعه ماده جدید با خاصیت کف‌زدایی در رنگ‌ها

شرکت Evonik یکی از شرکت‌های آلمانی فعال در زمینه تولید انواع مواد شیمیایی مانند رنگ و افزودنی‌های مربوطه است. از محصولات جدید این شرکت، تولید TEGO Foamex 9 می‌باشد که به تازگی توسعه داده شده است. این ماده یک کف‌زدا بر پایه روغن معدنی، با اثربخشی طولانی مدت و سازگاری خوبی با پوشش است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان آشنایی با کلیات 110 خدمت معاونت علمی و فناوری برای دانش‎بنیان‌ها
اطلاع‌رسانی:

آشنایی با کلیات 110 خدمت معاونت علمی و فناوری برای دانش‎بنیان‌ها

بر اساس قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته‌‎ای جامع شامل 110 خدمت و حمایت تدارک دیده است که در سال 1398 به شرکت‌های دانش بنیان عرضه شد، این معاونت در نظر دارد تا سبد اقلام حمایتی خود را در سال جدید (1399) متنوع‌تر سازد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معرفی رویداد زنجیره ارزش چاپ سه بعدی با تمرکز بر پلیمرها 2020
فناوری‌های مواد و ساخت:

معرفی رویداد زنجیره ارزش چاپ سه بعدی با تمرکز بر پلیمرها 2020

مطابق با اطلاعات وبسایت مربوطه، رویدادی در زمینه زنجیره ارزش چاپ سه بعدی، در تاریخ 15 و 16 سپتامبر 2020، در هلند برگزار می شود. این رویداد، امکان تبادل دانش، وضعیت فعلی، مهارت‌ها و منابع و نیز تسهیل در ایجاد روابط تجاری را فراهم می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مجموعه کاملی در فرایندهای شکل‌دهی فلزات
فناوری‌های ساخت:

مجموعه کاملی در فرایندهای شکل‌دهی فلزات

شرکت National Machinery در ایالات متحده آمریکا شامل Smart Machinary، Nakashimada Engineering Works، Mectron Engineering ، Mectron Inspection Systems و Drawing Technology، توانایی ارائه طیف وسیعی از ماشین‌آلات مورد نیاز صنعت شکل دهی فلزات را دارا می‌باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کاربرد دیجیتالی و توسعه هوشمند روش ساخت ریخته‌گری قالبی در چین
فناوری مواد و ساخت؛

کاربرد دیجیتالی و توسعه هوشمند روش ساخت ریخته‌گری قالبی در چین

صنعت ریخته‌گری و آلیاژهای غیرآهنی چین قصد دارد زنجیره صنعت ریخته‌گری قالبی را به نمایش بگذارد و روند توسعه صنعت را به سوی آینده سوق دهد. برای این منظور قرار است نمایشگاهی در جولای 2020 در مرکز نمایشگاه بین‌المللی جدید شانگ های ارائه شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معرفی واسطه‌های صادراتی در حوزه علم و فناوری
اطلاع‌رسانی:

معرفی واسطه‌های صادراتی در حوزه علم و فناوری

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری با شناسایی، انتخاب و تایید واسطه‌های صادراتی که در حوزه علم و فناوری فعالیت می‌کنند، دغدغه شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه مدیریت صادرات را کاهش داده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تحقیقات جدید بر روی استفاده از مس برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های تنفسی
فناوری‌های مواد و ساخت:

تحقیقات جدید بر روی استفاده از مس برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های تنفسی

تحقیقات جدید دانشگاه ساوتهمپتون نشان می‌دهد که مس می‌تواند به طور مؤثری در جلوگیری از شیوع ویروس‌های عامل بیماری تنفسی که مربوط به سندرم تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) هستند، کمک کند. SARS و MERS منجر به عفونت‌های شدید با مرگ و میر بالا می‌شوند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان باکتری، راهی برای تجزیه پلاستیک‌های پلی اورتانی
فناوری‌های مواد و ساخت:

باکتری، راهی برای تجزیه پلاستیک‌های پلی اورتانی

ممکن است یک پاسخ کوچک برای یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کره زمین وجود داشته باشد. محققان آلمانی باکتری‌هایی را که قادر به تخریب برخی بخش‌های ساختمان پلی اورتان هستند، شناسایی و مشخص کرده‌اند. باكتری‌هایی که می‌توانند از تركيبات آلي سمي به عنوان منبع كربن، نيتروژن و انرژي خود استفاده کنند، شناسایی شدند.

//isti.ir/XmM