ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نظریه جدید در رابطه با اصطکاک و سایش لاستیک
فناوری‌های مواد و ساخت:

نظریه جدید در رابطه با اصطکاک و سایش لاستیک

مطابق آخرین تحقیقات، تئوری جدیدی در مورد اصطکاک و سایش لاستیک ارائه شده است که کاملا با نظریه های کلاسیک موجود متفاوت است. در تحقیقات اخیر، رابطه تنگاتنگ بین حرکت لغزشی – چسبانی، تشکیل الگوی خراش، و سایش به صورت آزمایشگاهی و تئوری بررسی شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شناسایی شرکت‌های توانمند برای بازیافت قراضه‌های الکترونیکی در کشور
فراخوان:

شناسایی شرکت‌های توانمند برای بازیافت قراضه‌های الکترونیکی در کشور

به اطلاع شرکت‌های دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان در حوزه فعالیت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت می‌رساند؛ با هدف استفاده از پتانسیل مجموعه‌ای داخلی و جهت‌دهی توانمندی‌های آن‌ها و همچنین جلوگیری از اتلاف منابع ارزشمند کشور، این ستاد فراخوان «شناسایی شرکت‌های توانمند برای بازیافت قراضه‌های الکترونیکی در کشور» را منتشر می‌نماید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پلیمرهای حافظه دار پایه اپوکسی
فناوری‌های مواد و ساخت:

پلیمرهای حافظه دار پایه اپوکسی

پیشرفت های اخیر در این زمینه، نوع جدیدی از برنامه نویسی پلیمرها به نام برنامه نویسی سرد را معرفی می کند. در این روش، SMP، به طور پلاستیکی، در دمای زیر دمای انتقال شیشه ای، برای ایجاد شکل مطلوب تغییر فرم می یابد. در تحقیقات جدید، بررسی آزمایشگاهی برای ارزیابی خواص حافظه داری SMP های پایه اپوکسی با استفاده از متد برنامه ریزی سرد صورت گرفته است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شناسایی مجموعه‌های فعال داخلی برای تولید و بومی‌سازی ماده پلیمری مشابه 5526 Hytrel
نخستین فراخوان مرتبط با حوزه حمل و نقل:

شناسایی مجموعه‌های فعال داخلی برای تولید و بومی‌سازی ماده پلیمری مشابه 5526 Hytrel

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با هدف شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دارای پتانسیل بالقوه یا بالفعل برای تولید «ماده پلیمری مشابه 5526 Hytrel» فراخوانی منتشر نموده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رساله‌های دکتری برای رفع چالش‌های صنعت زغال‌سنگ کشور، جهت دهی و حمایت می‌شوند
فراخوان مرحله اول PAM Dissertation Challenge:

رساله‌های دکتری برای رفع چالش‌های صنعت زغال‌سنگ کشور، جهت دهی و حمایت می‌شوند

پیرو اعلام برنامه برگزاری «سلسله چالش‌های حل نیازهای فناورانه حوزه فوتونیک و مواد در صنایع کشور با نگاه ویژه بر رساله‌های کاربردی مقطع دکتری (PAM Dissertation Challenge)»، صنعت زغال‌سنگ کشور به عنوان موضوع اصلی مرحله اول، اعلام می‌گردد. متقاضیان واجد شرایط چالش، چنانچه دارای موضوع رساله تصویب شده و یا در حال تعریف مطابق با محورهای اعلام شده در این مرحله از فراخوان می‌باشند، می‌توانند از طریق «فرم چالش‌ رساله‌های کاربردی دکتری» نسبت به ثبت نام تا تاریخ 1399/6/31 اقدام فرمایند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان سلسله چالش‌های حمایت از رساله‌های کاربردی مقطع دکتری در حوزه فوتونیک و مواد برگزار می‌گردد.
با حمایت ستاد:

سلسله چالش‌های حمایت از رساله‌های کاربردی مقطع دکتری در حوزه فوتونیک و مواد برگزار می‌گردد.

سلسله چالش‌های حل نیازهای فناورانه حوزه فوتونیک و مواد در صنایع کشور، با نگاه ویژه بر رساله‌های کاربردی مقطع دکتری، برگزار می‌گردد. فراخوان مرحله اول این چالش‌ها، با موضوع اصلی «توسعه فناوری و افزایش بهره‌وری در زنجیره تأمین و ارزش زغال‌سنگ کشور»، در تاریخ 1399/6/1 از طریق سایت ستاد منتشر خواهد شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شتابدهنده تخصصی معدن و متالورژی «صدر فردا» افتتاح شد.
با حضور جناب آقای دکتر ستاری:

شتابدهنده تخصصی معدن و متالورژی «صدر فردا» افتتاح شد.

«صدر فردا» به عنوان شتابدهنده تخصصی در حوزه معدن و متالوژی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد تا تامین محصولات و تجهیزات فناورانه کشور در این حوزه با فعالیت‌ها تیم‌های مستقر در آن شتاب گیرد.

//isti.ir/XRE