ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رویداد ملی صنایع روستادوست برگزار می‌نماید.
معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره):

رویداد ملی صنایع روستادوست برگزار می‌نماید.

به منظور افزایش بهره وری در بخشهای مختلف تولیدات روستایی از جمله کشاورزی، دام پروری، صنایع دستی، فناوری اطلاعات و ... و با هدف شناسایی صنایع روستادوست و پشتیبانی از آنها جهت تقویت اشتغال زایی و جهش تولید در روستاها و مناطق محروم، معاونت خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) با برگزاری رویداد ملی صنایع روستادوست درصدد است صنایع و تجهیزات مناسب برای اقتصاد را شناسایی و از آنها پشتیبانی و حمایت کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مواد و دستگاه های ترموالکتریک ساخته شده به وسیله ساخت افزایشی
فناوری‌های مواد و ساخت:

مواد و دستگاه های ترموالکتریک ساخته شده به وسیله ساخت افزایشی

در تحقیقات اخیر، مواد و دستگاه­های ترموالکتریکی به وسیله تکنولوژی ساخت افزایشی تولید شدند. به این وسیله چندین روش تولید ساخت افزایشی برای مواد و دستگاه های ترموالکتریکی مشخص‌تر شده است: دستگاه استریولیتوگرافی، مدل سازی رسوب ذوبی ، ذوب یا تف جوشی انتخابی با استفاده از لیزر، و چاپ محلول.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور
فراخوان:

شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور

این فراخوان با هدف شناسایی فناوران مستقل و شرکت­‌ های فعال دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیانِ دارای ایده یا طرح فناورانه در حوزه معدن، صنایع معدنی، مواد و متالورژی کشور به منظور رفع نیازها، چالش‌­ها و ارتقاء فناوری صنایع موجود و ایجاد صنایع جدید دانش‌بنیان، منتشر شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان خط تولید لیزرهای فیبری راه اندازی شد

خط تولید لیزرهای فیبری راه اندازی شد

خط تولید لیزرهای فیبری با کاربرد صنعتی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد. محصولات لیزری این خط تولید در صنایع گوناگونی مانند نفت و گاز و خودرو سازی کاربرد دارد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تقویت هدایت حرارتی در رنگ با اضافه کردن گرافن
فناوری های مواد و ساخت:

تقویت هدایت حرارتی در رنگ با اضافه کردن گرافن

پوشش های با هدایت حرارتی بالا، در زمینه هایی مانند صنعت خودرو و هوافضا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. در تحقیقات اخیر، از گرافن به عنوان ماده پرکننده با رسانایی حرارتی بالا برای تقویت خواص رنگ مورد استفاده در صنعت خودرو استفاده شده است. علاوه بر آن، پرکننده با عملکرد بهینه (در رنگ) در حالت جامد، تا جایی که باعث بهبود هدایت حرارتی تا 720 درصد شود، مورد مطالعه قرار گرفته است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ایده‌های صادراتی جذب می‌شود
اطلاع‌رسانی:

ایده‌های صادراتی جذب می‌شود

رویداد «جهش صادرات در مسیر جهش تولید» با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف تقدیر از ایده‌های برتر صادراتی برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجهیزات دانش‌بنیانی بیمه می‌شود
اطلاع رسانی:

تجهیزات دانش‌بنیانی بیمه می‌شود

بسته بیمه مهندسی در «حوزه شکست ماشین‌آلات» خدمتی دیگر است که به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود. این شرکت‌ها می‌توانند برای برخورداری از این خدمت، به نمایندگی‌های بیمه ایران مراجعه کنند.

//isti.ir/XyY