ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فروم بین المللی ماشین آلات 2021
اطلاع رسانی:

فروم بین المللی ماشین آلات 2021

به اطلاع فعالان حوزه ستاد می‌رساند؛ فروم بین المللی ماشین آلات 2021 - کارخانه فردا، به صورت مجازی، در تاریخ 20 و 21 اسفند برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تاثیر روش ریخته گری فشاری و استفاده از لاستیک خرد شده بر پارامترهای استحکامی بتن
فناوری‌های مواد و ساخت:

تاثیر روش ریخته گری فشاری و استفاده از لاستیک خرد شده بر پارامترهای استحکامی بتن

در یک کار تحقیقاتی جدید ، نوع جدیدی از روش آزمایش برای تولید اعضای پیش ساخته در نظر گرفته شده است. ریخته گری فشاری عمدتا برای تولید اعضای پیش ساخته بتن فشرده مورد توجه قرار می گیرد. در این مطالعه، لاستیک خرد شده به عنوان گزینه ای به جای کلوخه های درشت طبیعی استفاده می شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان جدیدترین بررسی ها در زمینه روش ساخت افزایشی ترکیبی
فناوری‌های مواد و ساخت:

جدیدترین بررسی ها در زمینه روش ساخت افزایشی ترکیبی

در یک کار تحقیقاتی بسیار جدید، از تحولات اولیه و اصول کار ساخت افزایشی مواد پلیمرها آغاز شده، با نگاهی اجمالی به گسترش فلزات با شناسایی و مشخصه یابی فناوری ساخت افزایشی در دو زمینه مواد پلیمری و فلزی به صورت بسیار گسترده ادامه می یابد و با مروری بر پیشرفت های اخیر در روش ساخت افزایشی ترکیبی پایان می یابد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اثرات سختی ناشی از فرایندهای مختلف عملیات حرارتی در قطعات فولاد ابزار HSS
فناوری‌های مواد و ساخت:

اثرات سختی ناشی از فرایندهای مختلف عملیات حرارتی در قطعات فولاد ابزار HSS

در تحقیقات اخیر، اثر عملیات حرارتی مختلف روی یک نوع ابزار HSS و مقایسه نتای آنها به صورت تغییر در سختی ابزار HSS نشان داده شده است. این عملیات حرارتی ها شامل عملیات حرارتی زیر دمای صفر، نیتروکربن دهی در حمام نمک، کربوریزاسیون و عملیات نیتریددهی سطحی می باشند. نشان داده شده است عملیات حرارتی روی روی ریزساختار مواد تاثیر می گذارد و به این وسیله تغییر قابل توجهی در سختی ابزار HSS ایجاد می کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مواد پلیمری بازدارنده شعله
فناوری های مواد و ساخت:

مواد پلیمری بازدارنده شعله

در یک کار تحقیقاتی اخیر، مروری بر بازنگری و طبقه بندی تحولات اخیر دانش و فناوری مواد پلیمری بازدارنده شعله و نشان دادن تجزیه و تحلیل کمی و کیفی انجام شده بر روی خواص بازدارندگی شعله این نوع مواد متمرکز شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فرایند تغییر فرم پلاستیکی شدید کامپوزیت های زمینه فلزی
فناوری‌های مواد و ساخت:

فرایند تغییر فرم پلاستیکی شدید کامپوزیت های زمینه فلزی

چندین مطالعه در گذشته صورت گرفته است که این مطالعات پتانسیل تکنیک های تغییر فرم پلاستیک شدید برای تولید مواد بسیار ریز دانه یا نانو ساختار، که خواص استثنایی از آنها به دست می آید، نشان می دهد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی زیر آب
فناوری های مواد و ساخت:

جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی زیر آب

تحقیقات اخیر در زمینه جوشکاری با هدف تحلیل دقیق رفتار مواد در حین جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی زیر آب آلیاژهای آلومینیوم-منیزیم صورت گرفته است. برای این منظور، یک مدل ترمومکانیکی برای یافتن ارتباط بین تغییرات فیزیکی در طول جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی زیر آب و خواص مکانیکی اتصالات نهایی به کار برده شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اثر پودر بازیافتی بر استحکام قطعات آلیاژ اینکونل 718، (ساخته شده با روش ذوب بستر پودری با لیزر یا جوشکاری لیزری انتخابی)
فناوری های لیزر و مواد:

اثر پودر بازیافتی بر استحکام قطعات آلیاژ اینکونل 718، (ساخته شده با روش ذوب بستر پودری با لیزر یا جوشکاری لیزری انتخابی)

در مطالعات اخیر، استحکام نمونه های اینکونل 718 ساخته شده به روش ذوب بستر پودری با لیزر و با استفاده از پودر تازه و پودر بازیافت شده در دماهای 25 و 650 0C ارزیابی شدند.

//isti.ir/Xqk7