ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بهبود رفتارهای مکانیکی آلیاژ تیتانیوم جوشکاری شده با استفاده از پرتو الکترونی
فناوری های لیزر و مواد:

بهبود رفتارهای مکانیکی آلیاژ تیتانیوم جوشکاری شده با استفاده از پرتو الکترونی

نتایج تحقیقات اخیر نشان داده است ترکیب ولتاژ بالاتر و عملیات حرارتی بهینه، خواص مکانیکی بهتر و خواص استاتیکی و چرخه ای بالاتری را در اتصالات جوش آلیاژهای تیتانیوم تولید می کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فراخوان جذب تیم‌های خلاق و نوآور در حوزه ساخت و تولید در شتاب‌دهنده "هم‌افزا"
منتشر شد:

فراخوان جذب تیم‌های خلاق و نوآور در حوزه ساخت و تولید در شتاب‌دهنده "هم‌افزا"

به اطلاع فناوران و سرمایه‌گذاران حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ با هدف حمایت از هم‌افزایی توانمندی‌های دانشگاه و ظرفیت‌های صنعت در حوزه ساخت و تولید، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت برای راه‌اندازی شتاب‌دهنده "هم‌افزا" با انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران همکاری می‌نماید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تولید سرامیک پیشرفته با ساخت افزایشی ( پلیمریزاسیون دو فوتونی در پردازش پودر)
فناوری‌های مواد و ساخت:

تولید سرامیک پیشرفته با ساخت افزایشی ( پلیمریزاسیون دو فوتونی در پردازش پودر)

برای اولین بار، با استفاده از پلیمریزاسیون دو فوتونی در پردازش پودر، سرامیک پیشرفته به صورت ساخت افزایشی تولید شد. سرامیک های پیشرفته، خصوصیات فیزیکی-شیمیایی فوق العاده ای را فراهم می کنند. به روزترین تحقیقات نشان می دهد که ساخت سازه های ظریف با استفاده از روش چاپ سه بعدی معروف به پلیمریزاسیون دو فوتونی (2PP) امکان پذیر شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان جشنواره امیرکبیر برگزار می‌شود

جشنواره امیرکبیر برگزار می‌شود

به ا طلاع پژوهشگران حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ جشنواره ملی امیرکبیر" با محوریت حمایت از طرح‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی کاربردی کارفرما محور توسط جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز و با همکاری بنیاد نخبگان استان البرز، در دی‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد. اطلاعات تکمیلی در نشانی http://payanname.alborzjde.ir قابل مشاهده می‌باشد.

//isti.ir/XP6