منتشر شد:

فراخوان جذب تیم‌های خلاق و نوآور در حوزه ساخت و تولید در شتاب‌دهنده "هم‌افزا"

به اطلاع فناوران و سرمایه‌گذاران حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ با هدف حمایت از هم‌افزایی توانمندی‌های دانشگاه و ظرفیت‌های صنعت در حوزه ساخت و تولید، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت برای راه‌اندازی شتاب‌دهنده "هم‌افزا" با انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران همکاری می‌نماید.

به اطلاع فناوران و سرمایه‌گذاران حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ با هدف حمایت از هم‌افزایی توانمندی‌های دانشگاه و ظرفیت‌های صنعت در حوزه ساخت و تولید، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت برای راه‌اندازی شتاب‌دهنده "هم‌افزا"  با انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران همکاری می‌نماید.

"هم‌افزا" یک شتاب‌دهنده تخصصی درحوزه ساخت و تولید است که تمرکز فعالیت آن هم‌ افزایی توانمندی‌های نوآورانه با ظرفیت‌های صنعتی کشور در راستای رفع نیازها و چالش‌های جامعه می‌باشد. ماموریت "هم‌افزا" ایجاد بستر رشد و هدایت ایده‌های خلاقانه کاربردی و نوآورانه برای تجاری‌سازی آن‌ها در بنگاه‌های تولیدی و تجاری موجود می‌باشد. به عبارت دیگر، استفاده از توانمندی‌ دانشگاهیان و مخترعان کشور بعنوان بازوی تحقیق و توسعه شرکت های تولیدی با خروجی مشخص و تبدیل این حرکت به یک جریان و فرهنگ در بین دانشگاه و صنعت‌ هدف اصلی "هم‌افزا" است.

در همین راستا، فراخوان نخست با هدف جذب تیم‌های خلاق و نوآور دارای طرح و ایده در این شتاب‌دهنده، منتشر شده است.

 

از دریافت کدام ایده‌ها و طرح‌ها استقبال می‌شود؟

- فرآیندهای "هم‌افزا" بر پایه تجربیات ارزشمند مدیران و کارشناسان حوزه های حمایتی کشور و نیز متکی بر توانمندی‌های گسترده انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران (نامی شناخته شده و مورد اطمینان در جامعه صنعتی کشور) و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی و عملیاتی شده است.

- این انجمن با داشتن بیش از 2500 عضو از بنگاه‌های فعال در ‌رشته‌های مختلف صنعتی، عملا به شبکه گسترده‌ای از زنجیره‌های ارزش که تشکیل‌دهندگان آن واحدهای صنعتی، معدنی و حتی تجاری و مهندسی می‌باشند، دسترسی دارد و می‌تواند این شبکه را در دسترس قرار دهد.

- امکان کمک به اخذ مجوزها و کسب گواهی‌های لازم  برای به تولید رساندن محصولات، فراهم می‌باشد.

- ذیل تفاهم‌نامه انجمن با معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و امکان استفاده از حمایت‌های معاونت مذکور در کلیه فرآیندها و عملیات شتاب‌دهی وجود دارد.

 

کدام زمینه‌ها در گام اول فعالیت شتاب‌دهنده "هم‌افزا" اولویت بالاتری دارند؟

 

خدمات و پشتیبانی‌هایی که شتاب‌دهنده "هم‌افزا" به شما ارائه می‌شود:

- متناسب‌سازی روش و روند شتاب‌دهی هر طرح با توجه به نیازها و اولویت‌های کشور، توانمندی‌های تخصصی و مدیریتی هر تیم، ظرفیت‌های خالی صنعتی کشور، وضعیت بازار هدف و قابلیت‌های جذب سرمایه؛

- حمایت مالی و مشاوره‌ای در حوزه‌های حقوقی، فنی، مالکیت فکری و کسب و کار متناسب با شرایط هر طرح؛

- فضای فیزیکی استقرار و امکانات و تجهیزات اداری در مرحله توسعه محصول؛

- امکان دسترسی به خدمات کارگاهی، صنعتی و امکانات آزمایشگاهی برای تهیه نمونه‌ اولیه، تست نمونه‌ها و...؛

- برگزاری سمینارها و دوره‌های آموزشی مرتبط با کسب و کار و بازار برای تیم های پیشنهاد دهنده؛

گام‌های پیش روی هر طرح:

روش ثبت نام و ارسال:

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ارسال طرح، می‌توانند به صفحه اختصاصی شتاب‌دهنده هم‌افزا در وبسایت انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران مراجعه نمایید. پس از دانلود و تکمیل " فرم معرفی طرح" (پیوست)، به صفحه "ثبت طرح" وارد شده، فرم مذکور را به همراه سایر مدارک و مستندات، در قالب فایل pdf ارسال نمایید.

 

نکات ضروری و مهم:

-  تیم‌هایی که تعداد متنوع‌تری از افراد در حوزه‌های دانش، صنعت، بازار و سرمایه را در خود داشته باشند، مسیر توسعه را با سرعت بیشتری طی می‌نمایند.

-  ارسال طرح از طرف فناور و یا انجام مکاتبات با فناور به منزله پذیرش طرح نبوده و حقی را برای ارسال کننده طرح ایجاد نخواهد کرد.

 

راه‌های ارتباطی با شتاب‌دهنده هم افزا:

صفحه ثبت نام و ارسال طرح: http://iranrd.net/node/add/hamafza

شماره تماس: 85 - 88557681- 021 و 61119964-021

پست الکترونیکی: info.iranrd@gmail.com

//isti.ir/Znkq