لیست اخبار صفحه :0
ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان طراحی و ساخت سلول های اتمی و اتمی پلاسمونی به عنوان هسته ها حسگرهای فوق حساس
فناوری‌های فوتونیک و لیزر:

طراحی و ساخت سلول های اتمی و اتمی پلاسمونی به عنوان هسته ها حسگرهای فوق حساس

باید توجه داشت که تاکنون کارهای زیادی به منظور به دام اندازی و سرمایش لیزری اتم ها با کمک امواج پلاسمون سطحی انجام شده و این موضوع نویدبخش نسل جدید حسگرهای کوانتومی خواهد بود که مشخصه اصلی حساسیت فوق العاده را به همراه ابعاد کوچک خواهد داشت.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دومین جشنواره ملی امیرکبیر برگزار می‌شود.
اطلاع‌ رسانی:

دومین جشنواره ملی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به اطلاع فناوران، اعضای هیات علمی و دانشجویان حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ دومین جشنواره ملی امیرکبیر با محوریت حمایت از طرح‌ها، پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی کاربردی کارفرما محور، توسط جهاد دانشگاهی، بنیاد نخبگان استان البرز و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، دی ماه سال جاری برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اثرات نمک ها و نسبت اختلاط آنها بر رفتار خوردگی فولاد زنگ نزن 316 SS
فناوری های مواد و ساخت:

اثرات نمک ها و نسبت اختلاط آنها بر رفتار خوردگی فولاد زنگ نزن 316 SS

در تازه ترین تحقیقات، برای ارزیابی سریع خورندگی 316 SS ، اثرات نمک ها و نسبت اختلاط آنها بر رفتار خوردگی فولادهای زنگ نزن از نوع SS316 در یک محیط شبیه سازی شده از دریاچه نمک بررسی شده است. برای این منظور مخلوط نمک ها و نسبت اختلاط آنها بر رفتار خوردگی 316 SS مورد بررسی قرار گرفتند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اولین پایگاه فروش محصولات فناورانه جهت خرید عموم جامعه در تهران در حال راه‌اندازی می‌باشد.
فراخوان و اطلاع رسانی:

اولین پایگاه فروش محصولات فناورانه جهت خرید عموم جامعه در تهران در حال راه‌اندازی می‌باشد.

به اطلاع شرکت‌های فناور و دانش ­بنیان حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ پارک فناوری پردیس با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف توسعه بازار محصولات شرکت‌های فناور و دانش­ بنیان در حال راه‌اندازی" اولین پایگاه فروش محصولات فناورانه جهت خرید عموم جامعه" در تهران می‌باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شناسایی فناوران توانمند داخلی در حوزه استحصال از منابع شورابه/ تلخابه کشور
فراخوان:

شناسایی فناوران توانمند داخلی در حوزه استحصال از منابع شورابه/ تلخابه کشور

به اطلاع فناوران حقیقی و حقوقی حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ ستاد توسعه فناوری‌های فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در نظر دارد، از توسعه فناوری حوزه استحصال عناصر و ترکیبات با ارزش از منابع شورابه/ تلخابه کشور، بر پایه توان فنی داخلی، حمایت نماید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فناوران برای ساخت موتورهای الکتریکی پربازده فراخوانده شدند
اطلاع رسانی:

فناوران برای ساخت موتورهای الکتریکی پربازده فراخوانده شدند

به اطلاع فناوران حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ با توجه به نقش گسترده الکتروموتورهای پربازده در صنایع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با وزارت نیرو از فناوران تولیدکننده این قطعه فناورانه حمایت می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مدل  برای اندازه گیری بهره‌وری زیست محیطی در صنعت آهن و فولاد چین
فناوری های مواد و ساخت:

مدل برای اندازه گیری بهره‌وری زیست محیطی در صنعت آهن و فولاد چین

بر اساس آخرین تحقیقات، یک مدل با شاخص چند مرحله ­ای برای تولید چندگانه صنعت آهن و فولاد ارائه شده است. مدل پیشنهادی می‌تواند رشد بهره‌وری کل عوامل محیطی در سراسر سیستم و فرآیندهای فرعی را ارزیابی کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  بیست و هشتمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران و چهاردهمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران برگزار می‌شود
با حمایت ستاد:

بیست و هشتمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران و چهاردهمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران برگزار می‌شود

به اطلاع پژوهشگران و فناوران حوزه فعالیت ستاد می‌رساند؛ با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری، بیست و هشتمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران و چهاردهمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران در تاریخ 12 لغایت 14 بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

//isti.ir/XbRc